|
|
| Brand Name: | HS |
| Model Number: | 260409 |
| MOQ: | 10,000Rolls |
| Price: | USD23.50~USD24.30 |
| Packaging Details: | Inside wrapped with wax paper,then In export carton |
| Payment Terms: | L/C,T/T,Western Union,Paypal |
Black annealed Baling wire is normally made from Q195 black annealed iron wire. Through annealing treatment, the wire becomes soft, making it ideal for Tie work,binding work and function.The wire diameter,roll weight can custom same as required.Surface with anti-rust oil make sure use or long time store not rust.Widely use for many kinds of tie work project.
| Product name | 3.0mm Wire diameter 50LBS 22.7kg Roll weight Black Annealed Baling Wire |
| Material | Q195 Black Annealed iron Wire |
| Wire diameter | 3.0mm |
| Roll weight | 50bs=22.7kg or custom |
| Inner diameter type | Round hole type |
| Roll diameter | Inner is 200mm or custom |
| Packing way | In roll,then In box and pallet |
| Roll length | As your required length |
| Surface | soft wire,bright,without anti-rust oil |
| Use life | 1-2years |
| Sample | Free sample prepare for you |
![]()
Show our product details for reference:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()